Description
Caloric EVO honeycomb fan.
COMPACT EVO1 ED4 HEATING PUMP 12V
Image: 230 m3/h
Sound level: 63dB
Fan speed: 3
Heating power: 4,3 kW
Power input: 70 W
134,80 €
Calorific water circulating heater
In stock, available for immediate delivery.
Caloric EVO honeycomb fan.
COMPACT EVO1 ED4 HEATING PUMP 12V
Image: 230 m3/h
Sound level: 63dB
Fan speed: 3
Heating power: 4,3 kW
Power input: 70 W
| Voltage (V) | 12 V |
|---|---|
| Air hose Ø mm | 4 x Ø 55 mm |
| Airflow | 230 m3/h |
| Heating capacity | 4,3 kW |
| Power output | 70 W |
| Fan | 3 speed |
| Water hose size Ø mm | 16 mm |
| Sound level (dB) | 63 |