Description
Bulkhead valve R 3/8"
Tough steel body valve with thin flange. Material acid-resistant AISI316 steel.
17,20 €
Solid grommet R3/8"
In stock, available for immediate delivery.
Bulkhead valve R 3/8"
Tough steel body valve with thin flange. Material acid-resistant AISI316 steel.
| Length (mm) | 54 |
|---|---|
| Material from | Stainless steel |
| Key spacing | 22 mm |
| Diameter Ø (mm) | 32 |
| Thread | R3/8" |
| Dimension B | Ø 11 mm |
| Dimension C | 51 mm |
| Mitta G | Thread 3/8" |