Description
G11/4" Vetus acid-resistant (AISI 316) drain valve, guilloché surface, without flame arrester.
G11/4" drain valve, acid-resistant, polished37,50 €
Replacement of the throttle valve
In stock, available for immediate delivery.
G11/4" Vetus acid-resistant (AISI 316) drain valve, guilloché surface, without flame arrester.
G11/4" drain valve, acid-resistant, polished| Material from | Stainless steel |
|---|---|
| Dimension B | Ø 36 mm |
| Dimension C | 79 mm |
| Mitta G | 1 1/4" |
| Mitta H | 108 mm |
| Mitta Q | 57 mm |
| Mitta R | Ø 57 mm |
| Mitta SW | 49 mm |
| Measure U | 65 mm |