Beskrivning
Trebladig propeller i brons 18"x16", höjdrotation
Eliche Radice E13 modell mangan-bronze propeller för dränerbara båtar med propelleraxel med 35 mm diameter.
Den trebladiga propellern för trycksatta fritidsbåtar. Material manganbrons.
814,00 €
Radice brons krukmakare
I lager, tillgänglig för omedelbar leverans.
Trebladig propeller i brons 18"x16", höjdrotation
Eliche Radice E13 modell mangan-bronze propeller för dränerbara båtar med propelleraxel med 35 mm diameter.
Den trebladiga propellern för trycksatta fritidsbåtar. Material manganbrons.
| Antal blad | 3 |
|---|---|
| Propellerdiameter | 18" |
| Stigning (i tum) | 16" |
| Material från | MnBr (manganbrons) |
| Nav | Ø 35 mm 1:10 ISO 4566 |
| DAR siffra | 52 % |
| Propellermodell | Radice E13 |
| Rotationsriktning (handedness) | Högerhänt |