17x16R Propel NVP 0,69 Ø30 ISO
1 300,00 €
Hung-Shen NVP-serien Mn-Br 4 bladpropeller för deplacement- och planingbåtar
I lager, tillgänglig för omedelbar leverans.
| Antal blad | 4 |
|---|---|
| Propellerdiameter | 17" |
| Stigning (i tum) | 16" |
| Material från | MnBr (manganbrons) |
| Nav | Ø 30 mm 1:10 ISO 4566 |
| Axelns diameter | 30 mm |
| DAR siffra | 69 % |
| ISO-klassificering | S U |
| Propellermodell | NVP 0,69 |
| Rotationsriktning (handedness) | Högerhänt |





