Beskrivning
Trebladig propeller i brons 15 "x11", höjd rotation
Eliche Radice E13 modell manganbrons propeller för dräneringsbara båtar med 25 mm Ø propelleraxel.
Den trebladiga propellern för trycksatta fritidsbåtar. Material manganbrons.
644,00 €
Radice brons krukmakare
I lager, tillgänglig för omedelbar leverans.
Trebladig propeller i brons 15 "x11", höjd rotation
Eliche Radice E13 modell manganbrons propeller för dräneringsbara båtar med 25 mm Ø propelleraxel.
Den trebladiga propellern för trycksatta fritidsbåtar. Material manganbrons.
| Antal blad | 3 |
|---|---|
| Propellerdiameter | 15" |
| Stigning (i tum) | 11" |
| Material från | MnBr (manganbrons) |
| Nav | Ø 25 mm 1:10 ISO 4566 |
| DAR siffra | 52 % |
| Propellermodell | Radice E13 |
| Rotationsriktning (handedness) | Högerhänt |