Beskrivning
Trebladig propeller i brons 15"x17", höjdrotation
Eliche Radice E13 modell mangan-bronze propeller för båtar med osänkbar skrov med Ø 30 mm propelleraxel.
Trebladig propeller för fritidsbåtar med nedsänkbart skrov. Material manganbrons.
644,00 €
Radice brons krukmakare
Beställ produkt, beräknad leveranstid 2-5 dagar
Trebladig propeller i brons 15"x17", höjdrotation
Eliche Radice E13 modell mangan-bronze propeller för båtar med osänkbar skrov med Ø 30 mm propelleraxel.
Trebladig propeller för fritidsbåtar med nedsänkbart skrov. Material manganbrons.
| Antal blad | 3 |
|---|---|
| Propellerdiameter | 15" |
| Stigning (i tum) | 17" |
| Material från | MnBr (manganbrons) |
| Nav | Ø 30 mm 1:10 ISO 4566 |
| DAR siffra | 52 % |
| Propellermodell | Radice E13 |
| Rotationsriktning (handedness) | Högerhänt |