Beskrivning
Propeller i brons 20 "x13", material Manganbrons (MnBr) för båtar med medelmotor. Propelleraxelns diameter Ø 35 mm.
Michigan Gold-Line propellrar av manganmässing i grundutförande för små och medelstora motorbåtar.

1 208,00 €
3-polig bronspottare
Beställ produkt, beräknad leveranstid 2-5 dagar
Propeller i brons 20 "x13", material Manganbrons (MnBr) för båtar med medelmotor. Propelleraxelns diameter Ø 35 mm.
Michigan Gold-Line propellrar av manganmässing i grundutförande för små och medelstora motorbåtar.
| Antal blad | 3 |
|---|---|
| Propellerdiameter | 20" |
| Stigning (i tum) | 13" |
| Material från | MnBr (manganbrons) |
| Nav | Ø 35 mm 1:10 ISO 4566 |
| DAR siffra | 52 % |
| Propellermodell | GL352 |
| Rotationsriktning (handedness) | Högerhänt |