Description
Bulkhead valve R 1/2"
Stainless steel body valve with thin flange. Material acid-resistant AISI316 steel.
17,20 €
Solid grommet R1/2"
In stock, available for immediate delivery.
Bulkhead valve R 1/2"
Stainless steel body valve with thin flange. Material acid-resistant AISI316 steel.
| Length (mm) | 62 |
|---|---|
| Material from | Stainless steel |
| Key spacing | 25 mm |
| Diameter Ø (mm) | 37 |
| Thread | R1/2" |
| Dimension B | Ø 15 mm |
| Dimension C | 58 mm |
| Mitta G | Thread 1/2" |