16x09R Propeller GL352 Ø25 ISO
818,00 €
The GL352 Gold line 3 blade bronze propeller
Made to order / Backorder, delivery estimate 2-5 days
| Number of blades | 3 |
|---|---|
| Propeller diameter | 16" |
| Pitch (in inches) | 9" |
| Material from | MnBr (manganese-bronze) |
| Hub | Ø 25 mm 1:10 ISO 4566 |
| Shaft diameter | 25 mm |
| DAR figure | 52 % |
| ISO classification | I U |
| Propeller model | GL352 |
| Direction of rotation (handedness) | Right-handed |
You may also like…
-

16x11R Propeller GL352 Ø25 ISO
818,00 € Add to cart Quick View -

16x08R Propeller GL352 Ø25 ISO
818,00 € Read more Quick View -
-10%

Ø25/ Ø 45-48 mm PSS Shaft Seal
Original price was: 495,00 €.445,50 €Current price is: 445,50 €. Add to cart Quick View -

16x10R Propeller GL352 Ø25 ISO
818,00 € Add to cart Quick View




