Description
G1" Vetus acid-resistant (AISI 316) throttle valve, guillotined surface, without flame arrester.
28,25 €
Replacement of the throttle valve
In stock, available for immediate delivery.
G1" Vetus acid-resistant (AISI 316) throttle valve, guillotined surface, without flame arrester.
| Material from | Stainless steel |
|---|---|
| Dimension B | Ø 27 mm |
| Dimension C | 75 mm |
| Mitta G | 1" |
| Mitta H | 98 mm |
| Mitta Q | 50 mm |
| Mitta R | Ø 47 mm |
| Mitta SW | 38 mm |
| Measure U | 58 mm |